Navigace

Reference

Navigace

Dolní Morava – Lesní zážitkový park

V obci Dolní Morava, v sousedství hotelu Vista a lanovky na Slaměnku je realizováno netradiční zážitkové hřiště, které je v sousedství „Mamutíkova vodního parku“ (naše realizace z let 2014 a 2015). Zážitkové hřiště je určeno dětem od 3 let do dospělosti – i mnoho rodičů si návštěvu vychutná. Snahou bylo vybudovat opravdu na první pohled netradiční hřiště s využitím přírodních materiálů.

V lesním zážitkovém parku jsou rozmístěny designové domečky v různé výšce nad zemí:

 • Centrál
  Domeček pro nejmenší děti cca metr nad zemí. Uvnitř domečku je kuchyňka pro dívenky a dílenský ponk pro chlapce.
 • Herna
  Domeček asi metr a půl nad zemí je plný hlavolamů a zvukových her. Do domečku se dá vlézt oknem po lezecké stěně.
 • Tarzan
  Domeček tři metry nad zemí je koncipován jako doupě lesního muže včetně improvizovaného lůžka.
 • Rozhledna
  Ve výšce sedmi metrů nad zemí je poslední domeček. Do domečku vedou dvě cesty – buď po provazovém mostě a nebo šplhacím komínem. Obě cesty jsou zážitkem! Z výšky sedmi metrů je možné sjet dolů po nerezovém tobogánu.

V lesním zážitkovém hřišti jsou také rozmístěny houpačky, houpadla, hnízda, sítě, zavěšené pytle.

Součástí areálu jsou i kuličková hřiště, kde se v dřevěných korytech pohybuje buková kulička. První vybudované je pro více hráčů, kteří soutěží čí kulička bude v cíli dříve. Druhé v pořadí je pro jednoho hráče a cílem je kuličku provést celým hřištěm.

V druhém roce realizace přibylo bludiště. Na ploše cca 20x20 metrů je nepřeberné množství zákoutí a labyrintů – zkrátka možností jak zabloudit.

Vedle bludiště jsou tunely – další atrakce, kde se může člověk lehce ztratit. Jde o dřevěnou konstrukci nad zemí, cesta vede uvnitř tunelů, ale i na střeše.

Celé hřiště doplňuje designový domeček určený k prodeji vstupenek a suvenýrů. Park doplňuje mobiliář – lavice, lavice se stolem, stojan na kola, infotabule, infocedule, odpadkové koše, plot, pěšiny, rozcestníky a další.

JHP_8357 (1)
JHP_8499
JHP_8503

Jaké prvky jsou využity