Navigace

Reference

Navigace

Dolní Morava – Lesní zážitkový park

Dolní Morava - Lesní zážitkový park a jeho rozšíření 2015 a 2016

 

V obci Dolní Morava, v sousedství hotelu Vista a lanovky na Slaměnku je realizováno netradiční zážitkové hřiště, které je v sousedství „Mamutíkova vodního parku“ (naše realizace z let 2014 a 2015).

Zážitkové hřiště je určeno dětem od 3 let do dospělosti - i mnoho rodičů si návštěvu vychutná.

Snahou bylo vybudovat opravdu na první pohled netradiční hřiště s využitím přírodních materiálů.

Součástí areálu jsou kuličková hřiště, kde se v dřevěných korytech pohybuje buková kulička.

První vybudované je pro více hráčů, kteří soutěží, čí kulička bude v cíli dříve. Druhé v pořadí je pro jednoho hráče a cílem je kuličku provést celým hřištěm.

V druhém roce realizace přibylo bludiště - na ploše cca 20x20 metrů je nepřeberné množství zákoutí a labyrintů - zkrátka možností jak zabloudit.

Vedle bludiště jsou tunely - další atrakce, kde se může člověk lehce ztratit. Jde o dřevěnou konstrukci nad zemí, cesta vede uvnitř tunelů, ale i na střeše.

V areálu jsou využity i dřevěné sochy.

 

V lesním zážitkovém parku jsou rozmístěny designové domečky v různé výšce nad zemí:

Centrál - je domeček pro nejmenší děti cca metr nad zemí. Uvnitř domečku je kuchyňka pro dívenky a dílenský ponk pro chlapce.

Herna - domeček asi metr a půl nad zemí je plný hlavolamů a zvukových her. Do domečku se dá vlézt oknem po lezecké stěně.

Tarzan - domeček tři metry nad zemí je koncipován jako doupě lesního muže včetně improvizovaného lůžka.

Rozhledna - ve výšce sedmi metrů nad zemí je poslední domeček. Do domečku vedou dvě cesty  - buď po provazovém mostě anebo šplhacím komínem. Obě cesty jsou zážitkem! Z výšky sedmi metrů je možné sjet dolů po nerezovém tobogánu.

V lesním zážitkovém hřišti jsou také rozmístěny houpačky, houpadla, hnízda, sítě, zavěšené pytle.

Celé hřiště doplňuje designový domeček určený k prodeji vstupenek a suvenýrů. Park doplňuje mobiliář - lavice, lavice se stolem, stojan na kola, infotabule, infocedule, odpadkové koše, plot, pěšiny, rozcestníky a další.

JHP_8506
JHP_8593
JHP_8596
JHP_8777
JHP_8616
JHP_8684 (2)

Jaké prvky jsou využity